دانشگاه جامع علمی کاربردی

مرکز آموزش علمی کاربردی دانه های روغنی (تعاونی فردا)

 

معرفی دانشگاه جامع علمی کاربردی: دانشگاه جامع علمی-  کاربردی تنها متولی نظام آموزش عالی علمی- کاربردی است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می شود و با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش‌های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای فارغ التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربه اجرایی می باشند تشکیل و با بکارگیری و سازمان دهی امکانات، منابع مادی و انسانی دستگاه‌های اجرایی، نسبت به برگزاری دوره‌های علمی– کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی اقدام می کند. از دیگر اهداف دانشگاه جامع: 
1- ايجاد بستر مناسب برای فعاليت همه جانبه (صنعتی، نظامی و دانشگاهی) در گسترش اعتلای دانش و پژوهش علمی-کاربردی کشور.
2- ارتقای شاخص‌های کمی و کيفی آموزش‌های کاربردی در جامعه.
3- فراهم سازی زير بنای مناسب به منظور بکارگيری توان دانش آموختگان دوره‌های نظری در حل مسائل کاربردی.
4- زمينه سازی زيربنای مناسب برای ايجاد و انتقال تکنولوژی نوين.
دانشگاه جامع مسووليت برنامه ريزی، سازماندهی، پشتيباني‌های کارشناسی، عملياتی، اطلاعات و سياستگذاري‌های کلان و  نيز نظارت و ارزشيابی مراکز و موسسات علمی- کاربردی را بر عهده دارد.
مراکز و موسسات آموزش عالی علمی- کاربردی زير نظر دانشگاه، رکن اجرايی آموزش‌های علمی- کاربردی را داشته و به قصد ارتقای دانش کار و ايجاد مهارت‌های متناسب با حوزه فعاليت شغلی افراد تاسيس شده اند.

 

 

معرفی مرکز : این مرکز تحت نظارت دانشگاه جامع علمی- کاربردی و  با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت در شهریور ماه سال 1387 تاسیس و از مهرماه همان سال در دو رشته (صنایع غذایی- روغن خوراکی) و (شیمی آزمایشگاهی گرایش غذایی) شروع به جذب دانشجو نمود، پس از آن با توسعه فضای آموزشی مناسب، موفق به راه اندازی رشته های متنوع شد به طوری که هم اکنون تعداد آنها به حدود ٢٠ رشته در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ارتقا یافته است.با توجه به اینکه این مرکز مورد حمایت صنعت روغن‌كشي و روغن نباتي و سایر تشکل های مطرح در صنعت غذا می‌باشد، لذا افتخار دارد تا خدمتگزار شایسته‌ای با یاری حق تعالی در عرصه تربيت نيروي انساني متخصص و ماهر و آموزش عالی کشور باشد.


رسالت مرکز: نیاز به تربیت پرسنل متخصص و ماهر در واحدهای صنعتی و توليدي، مسئولین شرکت‌هاي تعاونی را بر آن داشت تا دانشگاهی در حیطه صنعت با تمرکز  بر صنعت روغن ایجاد نمایند. تاسیس این مرکز را شاید بتوان نقطه عطفی در صنعت روغن دانست از آنجا که تنها مرکزی در میان مراکز دانشگاهی می‌باشد که آموزش صنعت روغن را به طور تخصصی انجام می‌دهد که موجب گردید دانشجویان با آشنایی بیشتر به صورت کاربردی و مهارتی در کنار آموزش‌های کلاسیک و تئوری در جهت ارتقای صنعت گام بردارند.


امکانات مرکز: این مرکز دارای امکاناتی نظیر کلاسهای مجهز به ویدئو پروژکتور، آزمایشگاه‌های كاملاً مجهز شیمی و فیزیک، سایت رایانه، کتابخانه و پورتال کتابخانه، نمازخانه، سالن اجتماعات، انتشارات و بوفه می باشد که در دو مقطع کاردانی و کارشناسی با شرايط ويژه به خصوص جهت استفاده شاغلين صنايع غذائي-روغن و بخش تعاون كشور دانشجو می پذیرد. در مرکز شهر قرار گرفتن امکان دسترسی آسان به مترو و سایر وسایط نقلیه عمومی را برای دانشجویان فراهم کرده است.